filtr

Koupit Cyklotrenažéry u evropské jedničky v domácím fitness

Zlepšete svoji výkonnost a trénujte Vaši vytvralost v pohodlí Vašeho domova.
Fitshop důkladně testuje každý fitness stroj. Posléze náš tým, skládající se ze sportovních vědců, výkonných sportovců a servisních techniků s dlouholetými zkušenostmi, hodnotí výrobky v různých kategoriích. Díky testovacímu posudku od společnosti Fitshop můžete snadno porovnávat výrobky a najít si správný stroj pro trénink.

Cyklistický trénink v pohodlí Vašeho domova

Cyklotrenažéry spatřily světlo světa v 70. letech 20. století díky vášnivým cyklistům. Ti hledali způsob, jak trénovat pravidelně a především nezávisle na počasí.

Cyklotrenažéry dávají možnost každému, ať už cyklistovi, sportovci či uživateli, který sportuje pouze ve volném čase, absolvovat efektivní kardio trénink. S cyklotrenažérem lze redukovat váhu, zlepšit kondici, posílit krevní oběh či zvýšit výkon.

Skoro všechny fitness studia nabízejí dnes kurzy na cyklotrenažéru. Ve skupině, za doprovodu hlasité hudby se člověk snaží podat co nejvyšší výkon. Kdo upřednostňuje klid, nabízí se alternativa užití cyklotrenažéru v domácím prostředí – kdy uživateli pomůže při tréninku hudba či televize.

Vysvětlíme Vám, na co byste měli při koupi cyklotrenažéru dbát.

Setrvačník

Základem každého cyklotrenažéru je: setrvačník. Ten by měl vykazovat co nejvyšší hmotnost, neboť hmotnost setrvačníku je rozhodující pro plynulý chod. Jak vyrovnaný nakonec chod cyklotrenažéru je, závisí samozřejmě na konstrukčním zpracování a druhu brzdného systému. Doporučujeme Vám modely s hmotností setrvačníku od 18 kg.

Brzdný systém

Nejrozšířenější a nejznámější druh brzdy u cyklotrenažéru je tzv. filcová brzda. Destičky s nalepeným filcem tlačí na setrvačník a tím ho brzdí. S pomocí otočného tlačítka může být zvýšen tlak na brzdu, čímž bude zvýšena zátěž.

Mimo jiné existuje magnetický brzdný systém. V tomto případě setrvačník brzdí silný magnet, jehož nastavení je regulováno taktéž pomocí tlačítka. Výhodou této variaty je, že nedochází ke kontaktu se setrvačníkem, což zajišťuje hladký, tichý chod a rovněž není třeba žádné údržby.

Pohon

Pohon je zajištěn přenosem síly z pedálů na setrvačník. Tak jako kola, tak i trenažéry používají klasický ocelový řetěz. Ty mají bohužel ale tu nevýhodu, že jsou maličko hlučnější. Výhodou dnešních vyráběných cyklotrenažerů je, že se výrobci snaží vyvinout takové cyklotrenažéry, které by byly v domácím prostředí co nejtišší. Většina cyklotrenažérů má dnes řemeny z kevlaru či různých umělých hmot. Tyto nevydávají takový zvuk a nevyžadují moc údržby. Značka Taurus, u svých prémiových produktů např. Taurus IC70 Pro nebo Taurus IC90, používá kevlarové řemeny, které jsou vyráběny francouzskou firmou Hutchinson a zaručují prvotřídní kvalitu.

Komfort při sezení a možnosti nastavení řidítek

Váš cyklotrenažér by Vám měl nabídnout sportovní sedlo, které by Vám mělo optimálně pomoci během dynamického vytrvalostního tréninku. Řidítka by měla nabídnout více pozic, tak abyste mohli obměňovat tréninkové pozice a styly, a byla zaručena pohodlnost. Pokud budete chtít během tréninku v klidu slézt ze sedla, měla by být řidítka stabilní a pevná, aby se zamezilo sklouznutí Vašich rukou, které jsou po tréninku většinou spocená.

Sedlo i řidítka cyklotrenažéru by měla nabídnout možnost, měnit pozice jak horizontálně, tak vertikálně. Mnohé modely jsou opatřeny rychloupínací páčkou, která umožňuje rychlé a bezproblémové nastavení. Ideální je plynulé nastavení, díky němuž se ještě lépe přizpůsobí cyklotrenažér tělesné výšce uživatele.

Pedály a pásky

Abyste mohli docílit ideálního přenosu váhy, měli byste věnovat dostatečnou pozornost pedálům. Pedál s klipsnou by měl zaručit pevnost a stabilitu nohy, tak aby bylo zamezeno případnému uklouznutí. Noha musí mít oporu v pedálu, což je velmi důležité, protože cyklotrenažéry nedisponují volnoběžkou. To znamená: osa je pevně spojena s klikou pedálu. Pokud byste začali šlapat dozadu i setrvačník změní směr.

Dodatečné příslušenství

Na začátku bylo zmíněno, že cyklotrenažéry byly vymyšleny cykloprofesionály. To se v nich odráží i několi let poté, kdy došlo k jejich vynalezení. Pedály i sedlo se nechá bez problémů vyměnit, tak lze například vyměnit klasické pedály za pedály s klipsnama či obyčejné sedlo za závodní. U trekingových a závodních kol jsou používány standardní závity.

Další informace

Většina cyklotrenažérů je vybavena transportními kolečky. Ta by se měla nacházet v přední části stroje, pod setrvačníkem. Tak můžete bez problémů posunout Váš cyklotrenažér na požadované místo. Z příslušenství Vám dále doporučujeme hrudní pás a tréninkový počítač, který Vám poskytne data jako čas, vzdálenost, rychlost, uraženou vzdálenost, kalorie či tepovou frekvenci.
Fitness stroje
nyní osobně vyzkoušejte přímo na místě!
67x v Evropě
Evropská jednička v oblasti fitness strojů
67x v Evropě